אירוח קבוצות

בעלים של מלונות ובתי הארחה רבים יודעים כי הפוטנציאל הגדול ביותר לרווח כלכלי נאה הוא אירוח קבוצות. קבוצה משמעה כמות אנשים נכבדת אשר מגיעה להתארח למספר ימים בבית הארחה או בית המלון. המקומות ערוכים כמובן לקבל קבוצות קטנות, בינוניות וגדולות. ברוב המקרים הם מציעים אף מחירים מיוחדים לאנשים שמגיעים בקבוצות ולחבילות שכוללות לא רק לינה ואירוח, אלא גם פעילויות שונות במסגרת החופשה של הקבוצה. מבחינת בתי ההארחה מדובר בעסקה משתלמת. מלבד העובדה שהם ממלאים את תפוסת החדרים שלהם, הרושם הטוב שהם יעשו על הקבוצה עשוי להיות לטובתם. יש להניח כי הקבוצה שתהנה מן החופשה, תמליץ לאחר מכן על אותו מקום, מה שעשוי להיות פתח לרישום של קבוצות נוספות בעתיד.

אירוח קבוצות והכשרות

אירוח קבוצות בעיני בתי המלון ובתי הארחה הוא דבר רווחי וגם חשוב. על מנת שהקבוצות שמגיעות יזכו ליהנות מאירוח מושלם, המלון או בית ההארחה ינסו להתאים את עצמם לסוגי הקבוצות שמגיעות. אירוח קבוצות לא מיועד אך ורק למקומיים. במרבית המקרים האירוח הוא של תיירים אשר מגיעים מחו”ל לטייל בארץ. לרוב הקבוצות מגיעות עוד מחו”ל תחת חברה אשר מארגנת אותן מראש ומזמינה גם את מקומות הלינה מראש. במידה ומדובר בטיול ארוך שמתרחש באזורים שונים, תדאג אותה חברה להזמין מקומות בכמה מלונות שונים. לרוב יוזמנו מלונות או בתי הארחה ברמה גבוהה יחסית, משום שההנאה של חברי הקבוצה מן הטיול קשורה רבות במקומות הלינה שבהם ישהו. ישנם מקרים של קבוצות שמתארגנות באופן פרטי, לרוב אלו קבוצות של חברים אשר יוצרים לעצמם סוג של “טיול מאורגן” ומזמינים מקום לינה מראש.

אירוח קבוצות מתקיים לעתים בבתי הארחה גם במסגרת עריכה של כנסים מיוחדים למספר ימים. אחת הדוגמאות הנפוצות לכך היא אירוח קבוצות במסגרת הכשרה מיוחדת. אם ניקח לדוגמא את כל נושא השליחויות לחו”ל במסגרת הסוכנות היהודית, נראה כי ישנן הכשרות שעוברים מדריכים לפני הנסיעה לחו”ל. ההכשרה כרוכה בשהות של מספר ימים מפני שמדובר בתכנית בעלת הכשרה ארוכה. לכן אירוח קבוצות של מדריכים בבית הארחה שם ייערך הכנס הוא חשוב. במסגרת הכנס נערכים שיעורים ומתקיימות פעילויות שונות הקשורות להכשרה והמקום שבו הכל נערך דואג לשירותי האוכל והלינה.

אירוח קבוצות ופעילויות פנאי שונות

אירוח קבוצות כולל בתוכו גם אטרקציות שונות שמספק בית ההארחה לשוהים בו. בין שאר הדברים שניתן למצוא במלון או בבית ההארחה הם כמובן בריכת השחייה, מועדון שבו נערכים ערבי זמר, ריקוד ושאר הופעות. בנוסף, במקרים רבים המלונות ובתי הארחה נמצאים בקרבת מקומות בילוי שאליהם הם יכולים לצאת בשעות הערב.