בלוק קל

בלוק קל ומטרות השימוש בו

בלוק קל הוא חומר המשמש לחיפוי, חיזוק וייעול של מבנה אשר מוקם לצרכי מגורים ושהות. בלוק קל יכול למעשה להרכיב כמעט כל חלק במבנה ובחלל שבו אתם שוהים. הבלוק מכוסה בשכבות שונות של ציפוי פנים חוץ. הוא יכול להיות מכוסה למשל בטיח רגיל. טיח רגיל בנוי מטיט, מלט וכן כל מיני תוספים למינם ועל הטיח עצמו מניחים תערובת של סיד, מלט וחול דק לחיזוקו. בנוסף אפשר לחפות בלוק בטיח גבס.

היתרון המשמעותי של טיח גבס שמצפה בלוק הוא שהוא אינו נסדק והוא גם מתייבש הרבה יותר מהר. בציפוי חיצוני של הבלוק יש כמה סוגים של טיח רגיל שאפשר להשתמש בהם וכך גם כמה סוגים של טיח גבס.

בלוק קל ויתרונותיו השונים

בלוק קל מגיע במגוון של גדלים ועיצובים שונים. הדבר מאפשר למעשה להתאים סוגים של בלוקים שונים של בנייה לאופי וגודל של חלל אותו אתם רוצים להקים או לעצב. הבלוק הוא יעיל מאד בכל מה שנוגע לבידוד תרמי של החלל שבו אתם נמצאים. הוא מסוגל להפחית בעשרות אחוזים את החום החודר מבחוץ אל תוך הבית. כמו כן, בימי החורף הוא מאפשר שמירה ובידוד תרמי של האנרגיה והחום הצבורים בתוך החלל ומונע כניסה וחדירה של קור רב מידי אל תוך החלל. מבחינת בידוד תרמי, לבלוק יש כמובן את היתרון המובהק על פני חומרים אחרים שמשתמשים בהם לבנייה. בידוד אקוסטי הוא עוד אחד מהיתרונות של בלוק קל.

אם יש צורך ורצון לבנות חללים פנימיים בתוך המבנה שיהיו מבודדים אקוסטית ככל שאפשר, הבלוק מאפשר זאת. גם אם מדובר בבידוד אקוסטי שמגן מפני רעשים המגיעים מחוץ למבנה, בנייה בבלוק תאפשר זאת. חשוב לזכור כמובן כי גם בידוד תרמי וגם בידוד אקוסטי תלויים בעוד חומרי בנייה וחיפוי אחרים שבהם משתמשים. הבלוק לבדו לא יצליח לחסום במאה אחוז חום, קור או רעש ונדרשת עבודה נוספת של חומרי חיפוי על מנת ליצור אפקטיביות מוחלטת שבה מעוניינים. בלוק קל מסייע גם בשמירה על איכות הסביבה. נעשה בו שימוש רב בעת תכנון מבנה בבנייה ירוקה. בנייה בבלוק מצמצמת את הפסולת שנשארת לרוב לאחר בנייה בחומרי בינוי המזיקים לסביבה.

בלוק קל ואיכויותיו בהשוואה לחומרי בנייה אחרים

שימוש בבלוק קל הוא נפוץ מאד. בלוק קל הוא חומר בנייה איכותי ואמין אשר מחזיק מעמד לאורך זמן רב ופגעי האקלים משפיעים עליו בצורה מינימאלית בהשוואה לחומרי בנייה אחרים. בנוסף, בנייה בסוג זה של בלוק היא זולה יותר מאשר בנייה בחומרים אחרים ולכן מדובר גם בחיסכון כלכלי שנוגע לכיס.