גבס

עוד כשהיה קטן, בננו היה חוזר ומבקש מאיתנו כי נבנה לו מדפים וחלל לאחסון בחדר שלו. משך שנים הבטחנו לו שבבוא היום, לכשייחסך מספיק כסף, נערוך לו שיפוץ כללי בחדר המגורים שלו וחדרו ישודרג בהתאם לבקשותיו. הזמן חלף והזנחנו את התכניות משום שהיו לנו הוצאות אחרות בלתי צפויות שדרשו את תשומת הלב שלנו לפני שיפוץ ושינוי החדר של בננו. יחד עם זאת, הוא לא שכח והיה מזכיר לנו שוב ושוב שהוא מעוניין בשינוי. לו ידענו שעלות שיפוץ ועיצוב באמצעות גבס היא זולה בהשוואה לשימוש בחומרים אחרים, ייתכן והיינו מבצעים את עבודות השיפוץ בגבס הרבה לפני כן. התוודענו לשימוש בגבס בעבודות שיפוצים מהסוג הזה, לאחר ששמענו על כך מחברים קרובים.

המלצות על עבודות בגבס

כאשר הגיעו אותם חברים לבקר אותנו, הם שמעו מפינו על בקשותיו החוזרות והנשנות של הבן שלנו לערוך שינוי בחדר שלו ועל העובדה שדחינו זאת שנים רבות עקב שיקולים כלכליים. הם מיד מיהרו לספר לנו שהם נתקלו באותה דילמה, אך התוודעו לפיתרון הקל והפשוט בשימוש בגבס כאשר ביקרו אצל זוג חברים אחר. בעקבות אותו ביקור הם קיבלו את הרושם כי ניתן לעשות פלאים בשימוש בגבס כמעט בכלל חלל שמעוניינים בו במרחבי הדירה. הם הסבירו לנו שמכיוון שגבס הוא חומר שקל ופשוט יחסית לעבוד איתו, לא תהיה לנו בעיה לעצב לילדנו בדיוק את החדר שהוא חלם עליו. כמו כן, הם הדגישו כי עלויות השיפוץ והעיצוב בגבס היו זולות משמעותית בהשוואה לעלויות לו הזמינו עבודה בחומרים יקרים יותר. הם הפנו אותנו בהמלצה חמה אל בעל המקצוע שעשה להם את עבודות הגבס בחדר הילדים.

לאחר ההמלצה והביקור בבית שלהם, הסכמנו שהגיע הזמן להזמין שיפוץ לחדר של הבן שלנו שייעשה באמצעות גבס. איש המקצוע ששכרנו את שירותיו היה אכן מקצועי ואמין כמו שסיפרו לנו. הוא נתן לנו עצות לשיפור ועיצוב החלל, וכמו כן הוסיף לנו רעיונות חדשים ומיוחדים שלא חשבנו עליהם. הייחוד שנוצר בחדר של הבן שלנו הוא בעיקר הסדר, הארגון ומקום האחסון. כמו כל חדרי הילדים, גם חדר הילדים שלנו סבל מאי סדר תמידי, ובאופן יחסי, לבן שלנו לא היה הרבה מקום לאחסון. איש המקצוע שערך את השיפוץ יצר לו כוורות גבס מיוחדות בגובה הקיר, באמצעות בנייה בגבס. בנוסף, הוא יצר עוד שני דמויי-ארונות מגבס, שלהם מדפי גבס רבים.

גבס, אסתטיקה ויופי

אותן “כוורות” שנוצרו מגבס, יצרו מקום רב לאחסון בחדר הילדים, מה שאפשר לבן שלנו מרחב גדול הרבה יותר לתנועה. האווירה בחדר עצמו נעשתה נעימה הרבה יותר, והוא הפך להיות חדר מרווח אירוח מרווח במיוחד, בו ביקרו חברים רבים בו זמנית. הארונות עם המדפים העשויים מגבס יצרו לחדר מראה אסתטי וייחודי מאוד. סוף טוב הכל טוב, הבן שלנו שמח עד מאוד והתוצאה ריצתה אותו… כמובן עד הבקשה הבאה.