כירופרקטיקה

כירופרקטיקה, בניגוד לדעה הרווחת לגביה, הינה מקצוע רפואי לכל דבר ועניין. לראיה, על מנת לקבל הסמכה לעסוק בטיפולי כירופרקטיקה, נדרשות שבע שנות לימוד ובנוסף סטאז’ מעשי, ממש כמו בלימודי הרפואה.

מאמר כירופרקטיקה באדיבות: גב קליניק – מרכז כירופרקטיקה »

העיסוק בתחום הכירופרקטיקה מצריך המון אחריות, שכן רוב הטיפול באמצעות כירופרקטיקה נוגע בצורה ישירה בעמוד השדרה. כל תנועה שגויה יכולה לא רק שלא להועיל, אלא אף להחמיר את המצב. כירופרקטיקה גם דוגלת באי שימוש בחומרי הרדמה או משככי כאבים. מכאן שכל הטיפול חייב להיעשות ברגישות מקסימאלית ותוך התחשבות ברגשות המטופל. ברוב המקרים הטיפול עצמו עלול להכאיב, אולם ברגע שהגוף מסתגל למצב החדש-ישן שלו, התחושה היא כמו “להיוולד מחדש”. הכירופרקטיקה למעשה עוזרת להשיב לגוף את האיזון הטבעי שאבד לו, ובלית ברירה התהליך גם עלול לגרום לבעלי הגוף כאב וסבל, בדרך ליעד המיוחל.

טיפולי כירופרקטיקה

הרעיון בבסיסו של כל טיפול כירופרקטיקה הוא ריפוי באמצעות המגע בלבד. כירופרקטיקה הינה שיטת טיפול רפואית ללא תרופות, תחבושות או כל כימיקל מכל סוג. כירופרקטיקה כוללת מגע טבעי ואורגני בלבד. מבחינת המגמה הירוקה ששוטפת כיום את העולם, כירופרקטיקה הוא המקצוע הרפואי הירוק ביותר שקיים. כל מי שעוסק במתן טיפולי כירופרקטיקה מחויב למעשה לתפיסה של ריפוי בכוח הטבע בלבד.

העיקרון המנחה גורס כי לגוף יש את היכולת לרפא את עצמו, ואנו רק צריכים לסייע וללוות אותו. על מנת להגיע לרמה של מטפל מוסמך ומקצועי בכירופרקטיקה, נדרשים הבוגרים הטריים להתלוות למומחים וותיקים למשך תקופה, על מנת ללמוד את רזי המקצוע ביסודיות וכן על מנת לצבור ביטחון.

העיסוק בכירופרקטיקה מחייב את המטפל להפגין בטחון מירבי וסמכות, שכן ללא ביטחון המטופלים בעצמם עלולים לחוש לא בטוחים, ולפיכך גם עלולים לחשוש להפקיד את גופם בידי המטפל חסר הבטחון.

כירופרקטיקה למתקדמים

כאשר מחפשים מטפל שיעניק לנו טיפולי כירופרקטיקה, חשוב מאוד לוודא שיש לו את כל תעודות ההסמכה. לדאבונינו, יש לא מעט בעלי מקצוע שמציגים את עצמם על תקן של מומחים לענייני כירופרקטיקה, למרות היעדר כל השכלה פורמאלית בתחום.

על מי שמעוניין לקבל טיפול כירופרקטיקה אמיתי לוודא את נושא ההסמכות הפורמליות, ובנוסף גם לבקש המלצות. מי שעוסק במתן שירותי כירופרקטיקה לאורך זמן ומתמחה בתחום, לא יתקשה לתת שמות של ממליצים. כמובן שעליכם חלה החובה ליצור קשר ישיר עם אותם ממליצם, על מנת לקבל חוות דעת לגבי כישורי אותו מטפל בתחום הכירופרקטיקה.

רק לאחר קבלת המלצות באופן בלתי אמצעי ולאחר הצגת התעודות הרלוונטיות, מומלץ להמשיך את שלב ההתקשרות.

 

בהצלחה לכולם!