עו”ד רשלנות רפואית

נגרם לכם נזק כתוצאה מהליך רפואי שגוי? אתם זקוקים לשירותיו של עו”ד. רשלנות רפואית היא עילה לתביעה!

חוק זכויות החולה מעגן את זכותו של המטופל לקבל טיפול ומידע רפואי הולם על ידי הצוות הרפואי שמטפל בו. החוק דואג שאחיות, רופאים, רוקחים, פיזיותרפיסטים וכל מי שעוסק במקצועות הרפואה, ייתן את הטיפול הנאות ביותר, מכל הבחינות, למטופל. המטופל, מצידו, סומך בעיניים עצומות על הצוות הרפואי, ולא מעלה על דעתו אפשרות של טעות או חוסר תשומת לב. ובסוף, הוא מקבל טיפול שלא הוביל להחלמה או לשיפור איכות חייו, אלא לבעיות נפשיות ופיזיות שישפיעו על המשך חייו. לכן, אם חשתם שזכותכם לטיפול נפגעה, תוכלו לפנות אל נציב קבילות הציבור במשרד הבריאות. אם חלה חריגה בטיפול שקיבלתם ושגו במתן הטיפול, אזי מדובר ברשלנות רפואית. תוכלו להגיש תביעה בבית המשפט כנגד הגורם המטפל, בית החולים, בית המרקחת, המרכז הרפואי ועוד.

איך יודעים שאכן מדובר ברשלנות רפואית

רשלנות רפואית נגרמת כאשר ההליך הרפואי גרם לנזק שהוא לא בבחינת תופעת לוואי אישית, אלא כתוצאה משגיאה במתן הטיפול. כאשר אתם סומכים על הגורמים המטפלים בכם ובסופו של דבר נגררים למצב של סבל כתוצאה מהטיפול הלקוי, מדובר ברשלנות רפואית. אך עליכם להיות בטוחים ולהוכיח שאכן נעשה משגה, ושחלה פגיעה ממשית בחייכם.

מה הצעד ההכרחי הבא?

השלב הבא הוא פנייה אל עו”ד. רשלנות רפואית חייבת להיבדק על ידי גורמים מוסמכים ומיומנים. הוא יעזור לכם להבין אם אכן מדובר ברשלנות רפואית ולקבל החלטה אם יש לכם עילה להגשת תביעה לרשלנות רפואית. עליכם לאסוף את התיק הרפואי שלכם כדי לאגד את כל הפרטים הרפואיים. לאחר מכן עו”ד רשלנות רפואית יפנה אתכם אל רופא מומחה, שיעריך את הרשלנות והנזק שנגרמו. חוות הדעת של הרופא תהווה את הבסיס הרפואי לתביעה. לאחר מכן, תוגש התביעה על ידי עו”ד. רשלנות רפואית מורכבת מרפואה ומשפטים, רק עו”ד מיומן בתחום יעזור לכם להגיש כתב תביעה מסודר ונכון, ולמצות את תביעתכם והפיצויים המגיעים לכם.

עו”ד רשלנות רפואית מנוסה

שימו לב, עליכם לבדוק שעו”ד שאתם פונים אליו מוסמך בתחום נזקי גוף ולא בתחום אחר. בעקרון, לא חל איסור על ייצוג משפטי לפי תחומי ידע והתמחות. אבל אתם חייבים לדקדק בבחירת עו”ד. רשלנות רפואית מחייבת איש מקצוע מוסמך. בגלל שמדובר בנושא רגיש, עדין ולא חד משמעי מבחינה חוקית, אתם עלולים לא לקבל את מה שמגיע לכם. ואף לא לזכות בפיצויים.

שכר טרחה עו”ד (רשלנות רפואית ודיני נזיקין)

שכר הטרחה בתחומים הללו שונה לחלוטין משכר הטרחה של עו”ד בתחום אחר. עו”ד רשלנות רפואית ודיני נזיקין מקבל שכר טרחה על סמך עבודתו. לרוב, עשרים עד שלושים אחוזים בתוספת מע”מ מהפיצוי המתקבל בפסק הדין של השופט או במסגרת הסכם פשרה שנחתם בין שני הצדדים. ולכן, אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים, מעבר לאמת שלו כעו”ד, שהמטרה שלכם להצלחה משותפת.

איך בוחרים עו”ד?

הדרך הטובה ביותר לבחור אנשי מקצוע היא דרך המלצות. מחברים או מאתרי האינטרנט השונים. כל שעליכם לעשות הוא לקבוע פגישת ייעוץ, ללא עלות. בגלל שהנושא רגיש, דאגו שהקשר עם עו”ד ינעם לכם ותרגישו בנוח. בכל זאת, מדובר בחשיפה של פרטים אישיים ומצב רגשי מורכב. בקשו להיפגש עם העו”ד שילווה אתכם בכל התהליך, כדי שלא תצטרכו לחזור שוב על הסיפור שלכם, ולהתחבר לעו”ד אחר. אל תהססו להיפגש עם שניים או שלושה עורכי דין שונים, לקבל חוות דעת ולהתרשם באופן אישי. בכל זאת מדובר בחיים שלכם.