קורס אופיס

פערי הדורות הם מקור לחיכוכים ואי הבנות על רקע של שינויים בתפיסות, כמו גם לקצרים עקב השוני בין העולמות. נדמה שכיום, בשל התנופה הטכנולוגית המואצת, פערי הדורות הולכים ומעמיקים, ואיתם ההחמצה של הקשר המיוחד. קורס אופיס לגיל השלישי מאפשר לבני גיל הזהב לא רק להדביק פערים אלא גם לזכות בדריסת רגל בעולמם של ילדיהם ונכדיהם.

המדיה האנושית

תוכנות האופיס הן לא רק כלי עבודה, אלא גם כלי תקשורת: החל מעריכת מצגות מפתיעות לקראת שמחות או ארגון של אלבומי תמונות, דרך הנפשה של נתונים וכלה בניהול של רשימת מטלות. אך בעוד הדור הצעיר שולט במיומנויות טכניות ונוטה לבקיאות ברזי היו-טיוב כך שמתאפשר לו להוריד קורסים מקוונים לרבות קורס אופיס עתיר טיפים והדגמות, בני גיל הזהב אינם שולטים במדיה. בעבור רבים מהם, לחוסר הידע בהתנהלות בעולם החדש נלוות משמעויות עמוקות יותר,ביניהן נתק מן המציאות הסובבת אותם ודשדוש מאחור. הצורך להתקדם עם העולם ולהכיר את כל מה שיש לו להציע הוא מניע עז עבור בני גיל השלישי המחפשים אחר קורס אופיס.

לא רק הצעירים יכולים

כיום, כאשר אדם מבוגר נתקל בבעיה עם המחשב או שהוא זקוק לעזרה טכנית, הוא מחפש אחר האדם הצעיר ביותר המצוי בסביבתו, שברשותו בדרך כלל הידע. ואכן, צעירים רבים הם בעלי ידע טכני גבוה, אך כישורי ההסברה שלהם לוקים לא פעם בחסר כמו גם טווח הסבלנות שברשותם. על כן, קורס אופיס לבני הגיל השלישי מקנה לא רק עצמאות להתנהלות יום יומית, כדוגמת כתיבת מסמכי וורד או ניהול משק הבית באמצעות טבלאות אקסל, אלא גם הערכה בקרב הדור הצעיר, שכלל אינו מצפה לשליטה ובקיאות בתחום. למעשה, על ידי רכישת הידע הזה, נוצר ערוץ תקשורת נוסף עם בני הדור הצעיר, שכן גם שפת המחשב היא שפה, והיכולת לתקשר באמצעותה מחזקת את הקשר.

קליק ימני: חלון הזדמנויות

בעבור בני גיל הזהב, תקופת הפנסיה היא חלון הזדמנויות לממש ולהגשים את כל מה שנדחה. תרבות הפנאי הענפה פותחת בפניהם עולם של תחומי העשרה רבים, ורבים מהם מגלים בעצמם יכולות שלא היו כלל מודעים להן, כמו גם כישורים ותחומי עניין שמעולם לא צצו לפני כן. בני גיל הזהב של היום, לא נולדו לתוך עולם המחשבים ולרבים מהם יש פוביה אמיתית מפניו. קורס אופיס מאפשר להם להתיידד עם המחשב, להכיר את המושגים הבסיסיים, ולגלות שהשד אינו נורא כל כך וכי ברשותם היכולות המנטאליות ללמוד כיצד לתפעל גם מה שנדמה היה “מסובך”. הסיפוק שהם חווים במהלך קורס אופיס הוא עצום, הן בשל העולם החדש שנפתח בפניהם ומספק להם כלי עבודה חדשים ומרתקים, והן תודות לעשייה עצמה ולהתפתחות האישית הנגזרת ממנה.