שבת חתן בית הארחה

שבת חתן בית הארחה – נוחיות לאורחים

אחד מן האירועים שחשוב לתת עליהם את הדעת כאשר מחליטים להתחתן, הוא לא רק יום החתונה עצמו, אלא גם יום שבת חתן. מדובר במסורת גם מצד עדות אשכנז וגם מצד עדות המזרח שאין מוותרים עליה. בשבת זו החתן הוא “מרכז העניינים” כאשר הוא עולה לתורה ומשפחה ואורחים חוגגים לו עובדת אירוע זה.

בעדות אשכנז נהוג לקיים שבת חתן לפני החתונה ואילו בעדות המזרח נהוג לקיים זאת לאחר החתונה. יחד עם זאת, החוקים אינם נוקשים וברוב המקרים שבת חתן נערכת לאחר אירוע החתונה. השיקול היכן לקיים את החגיגה הוא מרכזי, בעיקר כאשר מדובר ביום שבת שהוא יום קדוש ויש אנשים שומרי מצוות שאינם נוסעים בו. מסיבה זו חשוב ליידע את האורחים מראש אם המיקום יהיה שבת חתן בית הארחה, או שבת חתן בבית ההורים וכו’.

שבת חתן בית הארחה – אירוח ונופש לאורחים

שבת חתן בית הארחה הוא צירוף מילים שהולך בד בבד עם הרצון להצליח ולקיים אירוע גדול של שבת חתן במקום נוח שמספק את כל השירותים ההכרחיים לאורחים. באופן כללי בתי הארחה משמשים על בסיס קבוע כמקום בילוי ונופש. היתרון שלהם הוא ברור: חדרים ברמה גבוהה, לצד שירותים אחרים של פינוק ומרגוע והכול באזורי טבע מושלמים ושקטים. בתי הארחה רבים לא מסתפקים רק באפשרות להתפרנס מאורחים רגילים שמגיעים אליהם, אלא מגדילים לעשות ומציגים את המקום שלהם באתרי אינטרנט רבים כ”שבת חתן בית הארחה”. על ידי שיווק בדרך כזו הם מצליחים למשוך את עינם של זוגות המעוניינים להתחתן ולא יודעים היכן יקיימו את אירוע שבת החתן.

שבת חתן בית הארחה הוא הפיתרון האידיאלי בשבילם להצליח להזמין כמות רבה של מוזמנים ובני משפחה לתוך מקום אחד, תוך שהם מספקים את כל צרכיהם. בתי הארחה נותנים את כל השירותים שנדרשים על מנת לקיים את שבת החתן כהלכתה. בכל בית הארחה ניתן למצוא אולמות אירועים גדולים ששם ניתן לחגוג יחדיו. בנוסף, שבת חתן בבית הארחה דורשת שימוש בבית כנסת, על מנת שהחתן יוכל לעלות לתורה. מסיבה זו בתי הארחה מתהדרים בבתי כנסת גדולים ומתוחזקים בצורה מושלמת.

שבת חתן בית הארחה – הזמנת אורחים

היתרון בחגיגת שבת חתן בבית הארחה הוא ברור: הגעת כמה שיותר מוזמנים לאירוע. אורחים רבים שישמעו כי היא מתקיימת בבית הארחה, לא יהססו להגיע וגם לא יוותרו על כך. הרעיון נשמע קוסם הרבה יותר מהגעה לבית כנסת בלבד עבור החתן והכלה.

יחד עם הרצון לפנק ולרצות את האורחים, חגיגת אירוע שכזה בבית הארחה היא יקרה. ההוצאה של שבת חתן בית הארחה היא יחסית גבוהה משום שיש לשלם גם על מקום לינה, מעבר לשירותי הקייטרינג.